Bize Mesaj Gönderin

Size en iyi hizmeti sunabilmek için —

bizimle iletişime geçin.

ÇİNKO KAPLAMA

ANASAYFA ÇİNKO KAPLAMA

ASİTLİ ÇİNKO KAPLAMA

Tam otomatik dolap usulü çinko kaplama tesisimizde asitli çinko prosesiyle işlem yapmaktayız. Tesisimiz daha çok vida ve cıvata tarzı ürünlere kaplama yapılmak üzere dizayn edilmiştir.

Tam otomatik PLC otomasyonlu tesisimizde 2 kaplama robotu ile işlem yapmaktayız. Günlük kapasitemiz malzemelere göre değişkenlik gösterse de 8 - 10 ton arasında üretim yapabilmekteyiz.

Asitli çinko kaplamasına bağlı olarak farklı renklerde (mavi-sarı-siyah-yeşil) pasivasyon uygulamarıyla hem dekoratif hem de korozyona dirençli uygulamalar yapmaktayız.Çelik ve Demir metallerinin korozyona karşı korunması amaçlı uygulanan en geleneksel ve en düşük maliyetli kaplama türlerinden biri olan elektrolitik çinko kaplama; elektroliz ile baz metal üzerinde ince bir film tabakası oluşturularak baz metalin korozyondan korunması sağlanır.

Farklı türlerde çinko kaplama prosesleri mevcut olmakla beraber ; tesisimizde ASİTLİ ÇİNKO prosesi kullanılmaktadır. 

Öncelikle malzemelerin yüzey işlemi(temizleme) çok titizlikle yapılıp kaplama öncesine hazırlanır. Daha sonra ise elektrolik yolla çinko kaplama yapılır. En son işlem ise çinko kaplama üzerine koruma amaçlı pasivasyon çekilir. EM METAL olarak bünyemizde ROHS kriterlerine uygun olarak 3 farklı çeşit pasivasyon bulunmaktadır. 


  1. Mavi pasivasyon cr3
  2. Sarı pasivasyon  cr3
  3. Siyah pasivasyon cr3
  4. Yeşil pasivasyon cr3Banyo analizlerimiz günlük olarak kendi bünyemizde yapılmakla beraber ; periyodik olarak çalıştığımız kimya firmaları tarafından da kontrol edilmektedir. Olması gereken çinko banyosu değerleri sabit tutulmaktadır. 

Firmamız bünyesinde bulunan x ray cihazı ile üretimden çıkan malzemelerin mikron kalınlıkları X-RAY cihazıyla ölçülüp talep edilen kriterlerin içinde olup olmadığı sürekli kontrol edilmektedir. 

Ayrıca yine firmamız bünyesinde bulunan tuz testi cihazıyla periyodik olarak tuz testi yapılmaktadır.